Banner strony

Wsparcie finansowe dla uchodźców ukraińskich

Szczegóły na ULOTCE

Centrum Psychologiczno-Prawne dla obywateli Ukrainy

Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, w związku z prośbą Fundacji Instytutu Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica, informuje, iż ww. Organizacja, solidaryzując się ze społeczeństwem Ukraińskim, a zwłaszcza osobami poszkodowanymi w wyniku działań wojennych prowadzonych przez Federację Rosyjską, utworzyła Centrum Psychologiczno-Prawne.

Stypendia i zasiłki szkolne dla obywateli Ukrainy

Informujemy, że obywatele Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa po 24 lutym 2022 r.  i pobyt ich jest uznawalny za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 specustawy mogą ubiegać się o stypendium szkolne i zasiłek szkolny. Świadczenia przyznawane są na podstawie art. 53 specustawy w związku z art. 90d) i e) ustawy o systemie oświaty.

Więcej informacji na temat ww. świadczeń można uzyskać: LINK

Oferty pracy dla obywatelek Ukrainy

Firmy Odgers Berndtson Ukraine i Resorcer stworzyły projekt charytatywny „Ally Project”, którego celem jest wspieranie Ukrainek w znalezieniu pracy w Polsce. Otrzymują oferty z największych firm w Polsce, które są umieszczone na stronie: https://resorcer.com/

Również na stronie można wypełnić ankietę kandydata lub przesłać informacje o sobie pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

X