Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie rozpoczyna wdrażanie Teleopieki

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej rozpoczęli wdrażanie usługi „opieki na odległość” na terenie Gminy.

Dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 zakupiono 46 „opasek bezpieczeństwa”, które trafią do osób, które zgłosiły chęć udziału w Programie.

Opaska bezpieczeństwa jest urządzeniem, które współpracuje z sieciami GSM. W przypadku, gdy na terenie całego domu/mieszkania osoba wdrażająca nie odnajdzie zasięgu sieci GSM, osoba zgłoszona do udziału w Programie nie będzie mogła skorzystać ze wsparcia.

Jak działa teleopieka?

Użytkownik nosi opaskę na ręce tak jak zegarek. Dzięki temu urządzenie monitoruje jego funkcje życiowe i stale wysyła zabezpieczone dane do centrum telemedycznego, gdzie są analizowane. Gdy opaska wykryje upadek lub użytkownik samodzielnie wciśnie przycisk SOS natychmiast zostaje wyzwolony alarm i powiadomione zostaje telecentrum. Wykorzystując funkcję komunikacji głosowej ratownik (z takimi samymi uprawnieniami jak operatorzy numeru 112) „dzwoni” na opaskę i próbuje nawiązać kontakt z jej właścicielem.

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących teleopasek, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z:

- Kierownikiem Ośrodka - nr telefonu 13 448 2646; e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- Pracownikiem socjalnym - nr telefonu 13 448 2622; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dziękujemy wszystkim Seniorom za współpracę i miłe przyjęcie pracowników.